David Kovalský - TB Baits

Jmenuji se David Kovalský a je mi 39 let. K rybařině mě v dětství přivedl můj otec, kdy jsme spolu vyráželi k vodě s batohem, ve kterém nechyběly teleskopy, žížaly, červy a tehdy zázračné kuličky, jak tomu říká taťka dodnes, puffy. Chytali jsme na těžko, ale po pár letech brzkého vstávání a etapě menších kapříků, cejnů a plotic se ze mě drala touha po nějakém větším úlovku. Začal jsem studovat všechny časopisy, videa, knihy. Soustředil jsem se na vlasovou metodu a boilie. Vše bylo založené na metodě „pokus, omyl“, tudíž jsem pomalu nacházel svou vlastní cestu, které jsem úplně podlehl v roce 1999. Nyní se věnuji jen lovu kaprů a asi nejvíc si cením 21+ kg šupináče ze svazové vody a 23,50 kg z klubové vody…. Ale ten nejkrásnější pocit se dostaví, až kapr bezpečně odpluje zpět do své říše.

S Tomášem a celou bandou TB se znám osobně od roku 2016. Kdy jsem měl možnost poprvé vyzkoušet tyto produkty. Od té doby mi dopomohli ke krásným úlovkům. Mým favoritem jsou Boilies  Black Pearl, Spice Queen Krill.

A jak mne otec přivedl ke krásnému koníčku, tak i já se snažím zasvětit do krásy rybařiny obě dvě děti.

Navštěvujeme jak malé vody, kdy chytáme blízko břehu a tudíž se musíme chovat tiše a nenápadně, tak i vody s větší rozlohou, protože i taková vyvážka na 500 m ve vlnách má své kouzlo.

Myslím, že v posledních letech se obecně vztah k rybám podstatně zlepšil. Určitě o tom svědčí i schválení K 70 na některých revírech. Používají se podložky a to jak na břehu, tak v lodi, zbytečně se nesakuje kvůli efektivnějším fotografiím a manipulace s rybou je velmi šetrná, ale možná to soudím jen pode sebe…

Kaprařina se stala nejen koníčkem, ale stylem našeho života. Člověk se učí celý život, experimentuje, získává zkušenosti, snaží se zjistit co bude pro lov nejefektivnější, ale hlavní je jít svou cestou a řídit se svým citem.