Martin Žemlička - TB Baits

Narodil jsem se a stále žiji ve městě Hořovice. Rybařině se věnuji od útlého dětství, k rybařině mě přivedli oba dědové společně, kteří byli rybáři tělem i duší. Samotné kaprařině jsem se začal věnovat ve svých 14-ti letech, kdy jsem začínal hltat své první časopisy a sledoval jsem, snad asi jako každý, na VHS filmy od Milana Zelenky a Jardy Vítka a spol. Začínal jsem vařit své první boilie v kuchyni, v hrnci, ve kterém máma vařila knedlíky, byla to opravdu sranda. Jasný směr přišel, když mi bylo asi 18 až 20 let, když už jsem měl řidičák a koupil jsem si první dodávku a mohl jsem vyrážet s bratrem a kamarády na první delší výpravy po našich vodách a také na naše první zahraniční výpravy.

Od dětství jsem velice intenzivně hrával lední hokej, ale postupně jsem si našel cestu k rybařině a už nebyl prostor obě dvě věci dělat na plno a tak to dopadlo, jak to dopadlo. V současné době navštěvuji jak české svazové vody tak i zahraniční. Oblíbil jsem si velké výzvy a tím i velká jezera v zahraničí. Na těchto výpravách tvoříme dvojici s nejlepším parťákem a zároveň bratrem Jardou a občas vyrážím i s kamarádem Víťou, který mi byl učitelem na rybářském kroužku. Ale v posledních pár letech nejraději utíkám v dnešní uspěchané a hektické době při krátkých vycházkách na zapomenuté revíry, kde se takřka nikdo nevyskytuje, prostě co nejdále od civilizace a pohlcen přírodou.

Asi jako každý, tak jsem vyzkoušel několik nejmenovaných firem, které vyrábí boilie, ale když mě jednoho dne oslovil Tomáš Blažek, jestli bych neměl zájem sním spolupracovat, tak nešlo odmítnout. Produkty, které vyrábí, mi absolutně vyhovují a mám v ně plnou důvěru, už bych nikdy neměnil. Postupem času se z nás stali přátelé a vůbec celá parta, která se utvořila ve skvělý team, mi umožnila ,,Žít svůj sen‘‘.

Ještě bych chtěl poděkovat mé skvělé rodině, která mě naplno podporuje a trpí mi mé horečnaté tempo při lovu kapřích velikánů, ještě jednou díky.