Vítek Formánek - TB Baits

Narodil jsem se v Hořovicích a můj rybářský život začal, již v 6ti letech. V začátcích jsem se věnoval všem rybolovným technikám a u vody trávil veškerý volný čas. V mé rodině nikdo nerybařil a všechny znalosti jsem získal vlastní cestou pokus - omyl.

Trvalo to několik let než jsem na vše přišel a v tu dobu byl přesvědčen že vše znám Psal se rok 1996 kdy se na rybářské scéně objevil Jarda Vítek a Milan Zelenka. Jejich články o lovu velkých kaprů jsem četl stále dokola. Byl jsem jimi doslova pohlcen. Zde začala má cesta kapraře.

Dnes se již směji nad dobou, kdy jsem kupoval v rybářských obchodech zázračné kuličky po jednotlivých kusech. Vše začalo znovu. Informace žádné, nezbylo nic jiného než zkoušet a zkoušet. Rád na tuto dobu vzpomínám. Byla to doba objevování a nových přátelství.

Osud mi do cesty přihrál tehdy ještě neznámé kluky, jako Jirku „Scopexe“ Majera, Tomáše Blažka a Richarda Bártka, s kterými jsem podnikal výpravy za kapry jak u nás, tak později i do zahraničí. Tehdy jsem chytal na různé značky, na které chytali i ostatní. Po založení značky TB mi byla nabídnuta spolupráce a já ji s radostí přijal. Věděl jsem, že budu součástí něčeho nového, v kruhu lidí, které znám již řadu let.

V mém osobním životě se mi daří. Mám skvělou rodinu, která mě podporuje a toleruje mé cesty za kapřími velikány. Baví mě vše ale okolo rybařiny. Nejen chytání, ale i to, co je s tím spojené. Je to můj životní styl, má vášeň, má nemoc…